יום שישי, 15 באפריל 2011

לבישת חיתול לעבודה


הקדמה: לבישת חיתול אינה בהכרח עקב בעיה בדרכי השתן הינה פתרון טבעי לשמור עצמך יבש. אין סיבה להיות נבוך או להתבייש. החיתול יכול להיות גם כלי פשוט לפתרון בעיות. במקרים שכאלו, החיתול אינו אופציה, הוא הפיתרון (אלא באם מדובר בבעיה רפואית, אז מומלץ להיוועץ ברופא).
הסתרת החיתול נעשית לרוב באמצעות בגד כמו תחתוני בוקסר המונעים גם את הרשרוש האופייני. פרט נוסף הקובע את נראות החיתול הוא סוגו. קיימים חיתולים רב פעמיים מבד וחיתולים חד פעמיים בגזרות ועוביים שונים.
חיתולי הבד, ככל שיספגו, הינם בעיה בהחלפה, מה גם שברוב המקרים יש ללבוש מעליהם תחתון ניילון למניעת דליפות, מה שמקשה עוד יותר. לא יעלה על הדעת להיות 8 שעות לפחות בחיתול ספוג שתן.
החיתול החד פעמי לעומת זאת, הינו אפשרות טובה בהרבה לשמור אותך יבש לאורך היום ולאפשר החלפתו הקלה.
תחתונים חד פעמיים, מיועדים בעיקר למי שאינו שולט על הצרכים. התחתון סופג אמנם אך כוונתי במושג חיתול למוצר הנלבש במקום תחתון וסופג הרבה יותר. מוצרי ספיגה נוספים לטיפול ב"בריחת שתן", לא עליהם אני כותב.
את הנוחיות שבלבישת חיתול יש להתחיל במקלחת קלה בבוקר, ניתן להסתפק בשטיפה של אזור החיתול בסבון ומים, את החיתול יש להתאים לגזרה ולהדביק את מדבקות הרגליים תחילה ורק אז להצמידו היטב ולסגור את מדבקות המותניים. הדבקה נכונה תמנע גם חלק מרעשי הניילון בחיתולים שאינם דמויי בד.
חיתולי יום סופגים כמובן פחות מחיתולי לילה אך יש להתחשב בהבדל בעובי החיתול ובכמות השתן. ככל שהחיתול סופג יותר הוא יהיה עבה יותר. החברות מציגות בכל פעם חיתול דק מקודמו למרות שהספיגה זהה.
להגברת הספיגה וקלות החלפה, ניתן להשתמש בסופגני עזר המונחים באזור המפשעה ומסייעים בספיגה של כמות נוספת. סופגנים אלה ניתן להחליף בקלות שכן גודלם הינו מינימלי. (אישית, בנסיעות ארוכות אני משתמש בחיתול תינוקות כסופגן עזר, מחירו ורמת הספיגה שלו טובים מסופגן).
סוג המכנסיים הינו מרכיב מרכזי בלבישת חיתול. סקיני ג'ינס לא בא בחשבון וגם לא מכנס צמוד אחר. עדיף לרכוש מכנסיים במידה או שתיים גדולים מהיקף הירכיים וגבוהים מספיק כך שהחיתול לא יציץ מאחור גם כשאתה מתכופף.
מניעת רעשים בחיתולי ניילון רגילים היא משימה לא קלה, כמובן שבחיתולים החדישים דמויי הבד הבעיה כמעט ולא קיימת ויש לקחת זאת בחשבון למרות שמחירם עשוי להיות יקר במעט. תחתוני בוקסר צמודים או מכנסיים לרכיבת אופניים עשויים לעזור, לפעמים יש צורך בלבישת בוקסר נוסף.
החלפת חיתול בעבודה: את החיתול הנקי הבא בתיק קטן או תיק מחשב נישא, התיק יכול אמנם להכיל יותר מחיתול אחד אך בספק אם יכנס לתוכו חיתול רטוב וספוג בנוסף. אם יש תא שירותים לנכים, העדף אותו. השטח שלו גדול יותר ויאפשר לך תנועה ללא הפרעה. הכן מבעוד מועד שקית ניילון בה תאטום את החיתול המשומש. הקפד על ניגוב אזור המגע עם השתן בעזרת מטלית לחה ולבש חיתול יבש ונקי. אם יש לך חדר פרטי, תוכל לעשות זאת שם ללא הפרעה.
את השקית עם החיתול המשומש, השלך לפח מחוץ למקום העבודה או לפח מרכזי.
לסיכום: ייתכן ועד עכשיו לא הבחנת באם מישהו מחבריך לעבודה לובש חיתול, אל תתחיל עכשיו וגם אם נדמה לך, רד מזה. אותו אדם, כמוך, עשוי להיות נבוך. אל תשכח כי החיתול נועד לתת לך את ההרגשה הטובה והבטוחה שבלבישתו. עם הזמן תיווכח כמה הנאה אתה חווה.
אל תנסה לשכנע אחרים, אתה יכול להציע אך לא להיעלב כאשר מסרבים תוך הערות לא תמיד נעימות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה